Ana Sayfa Blog Yazı detayları
SEMRA ANNE NELER YAPIYOR?Bookmark and ShareKur'an'ı anlamak isteyenlerin başvurdukları kaynak olan tefsirlere, kolay anlaşılır bir tefsir daha ekleniyor.
Önceden sitemizde sizleri kendisinden haberdar ettiğimiz "kırık tefsir" olarak bilinen tefsir çeşidini "okuyucu tefsiri" diye isimlendirerek farklı bir boyutta tamamlamaya çalışan Müfessir Semra Annemizin kapısını çaldık, ilminden istifade edenlere dâhil olduk…

Müfessir Semra Kürün Çekmegil Hanımefendi, 5 yıllık emeği olan okuyucu tefsirinin halen çalışmalarını sürdürürken, başta babası Merhum Said Çekmegil olmak üzere birçok âlimlerin tefsirlerinden yararlanarak, 8 ciltlik dirayet ve rivayet usulünden ziyade, günümüz meselelerine göre tefsir edilen kolay okunaklı “okuyucu tefsirini” tamamlamaya çalışıyor.

Okuyucu tefsiri ile girizgâh

Okuyucu tefsiri, meal okumalarından sonra tefsire ilk giriş yapmak isteyen -bilhassa gençlere- önerilebilecek, kolay anlaşılır, akılda kalıcı bir tefsir kitabıdır.

Kâinat denge üzerine…

Semra Anne gece ve gündüzünü dengede tutarak, verimli saatlerde tefsirini kaleme alıyor. Erken uyuyarak, teheccüd vakitlerini değerlendirerek ve sabah namazından sonra yazmayı tercih eden Annemiz, günün birçok vaktini de yine tefsir kitabını yazarak geçiriyor.İlminden istifa etmek isteyenler…

Semra Annemiz tefsir kitabını hızla bitirmeye çalışırken aynı zamanda her hafta siyer ve tefsir dersleri de veriyor. Müfessir Annemizin ilminden istifade etmek isteyenler Malatya’daki evini ziyaret edebilirler.

Onu dergi sayfalarında görmek istiyoruz

Semra Annemizin kızı, Nida dergisinin editörü Ferda Hanım olunca; tefsir üzerine yazılar paylaşıp paylaşmadığını da soruyoruz. Semra Annemiz ümmi olma şuuruyla ağırlıklı olarak tefsir çalışmasını bitirmeye çalışırken, dergilere fazla zaman ayıramadığını da vurguluyor. Tefsirin, hayatını kuşatan bir meşguliyet olduğunu da ekleyerek, tam tescilli tefsir kitabını bitirmeye yaklaştığı vakitlerde, kendisini dergi yazarı olarak da göreceğimizin müjdesini veriyor.
Hatice Tüfekçi
http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=5630    Puanlama sonucu puan (2,7)
    1     2     3     4     5    

Toplam (682) oy kullanilmis.

Yazar: Hatice TÜFEKÇİ
Tarih: 6.01.2012 07:43:48
Okunma : 6571

Toplam (0) yorum yapilmis.
 
 isim      mail (gizli kalacaktır)

Beni Hatırla
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış.

© 2011 Copyright Hatice Tüfekçi