Ana Sayfa Blog Yazı detayları
Kuranla Dirilişe vira Bismillah!Bookmark and ShareBir rakam söylediler, yüreğimizi kanattılar. Elimize uzun zamandır almadığımız Kur'an ne vakte dek küs dursun bize?!
2 Ocak Pazar günü bir konferansa katıldım. “Öldük mü de dirileceğiz?” sorusuyla başlayan konferans, “Kuran bize ne zaman nazil olacak Ey Gönül Dostları?!” sözleriyle ve şimşek gibi çarpan ayetlerle dinleyenleri adeta yeniden dirilişe, şahlanışa çağırdı.

Her şey namazla dirilişe olan davetle başladı

Namazla Diriliş Platformu 5 yılı aşkın süredir, Türkiye’nin dört bir yanında konferanslar düzenleyerek dinleyenlerini namazla dirilmeye davet etti. Kısa sürede yüz binlere ulaşan rakamlar Hocalarımızın çalışma azmini artırdı ve toplumda namaz bilincini uyandırmak ve insanları namaza teşvik etmek için soluksuz toplantılar düzenlendi. Hazırlanan kitapçıklar kısa sürede yok satarken, namaz içerikli kitaplar baskı üzerine baskı yaptı.

Kuran kuşanmak içindir

Türkiye genelinde namaz aşısının tuttuğu, artık Cuma vakitleri haricinde vakit namazlarında saf oluşturan cemaati görünce gidilecek yeni güzergâh kendiliğinden ortaya çıktı ve 2011 yılı “Kuranla Diriliş ve Okuma Seferberliği” yılı olarak ilan edildi.

Enderun Eğitim Vakfı bünyesinde gerçekleştirilen konferanslar Abdullah Yıldız, Ahmet Bulut ve İhsan Atasoy Hocalarımızın sunumu ile gerçekleşiyor. Kuran’ı hakkıyla kuşanmak, hikmete ram olmak rotamızdır, diyerek Kuran’la kalplerin cilalanmasına vesile oluyorlar.


Şimdi oku, anla ve amel et!

Kâinat kitap, insan ise önsöz diyorlar. Ellerinde Kuran meali, dillerinde “Kuran’ın dirilttiği nesil, kıtalara hâkim olur” çağrısıyla Kuran dostluğuna kulak verin diyen hocalarımız, Kuran-ı Kerim’i okumanın, okuduklarımızı anlamanın ve uygulamanın gayesindeler. Nihai amacın ise Asr-ı Saadet günlerindeki yaşantıların günümüzde tekrar vuku bulmasıdır diyerek Kuran’ı doğru okumak için yön gösteriyorlar. Sık sık Mehmet Akif Ersoy’un “İnmemiştir hele Kuran şunu hakkıyla bilin, ne mezarlıkta okunmak ne fal bakmak için…” sözlerini ikrar ederek kapağı açılmamış Kuranlara, ölüler için okunan Yasinlere, fal bakmak için ele alınan Kuranlara değinerek dinleyicileri Kuranla yeniden tanıştırıyorlar.

İçler acısı bir halin de altı çiziliyor

“Yaptığımız araştırmaya göre Türkiye’de evlerin yüzde 95’inde Kuran-ı Kerim mevcuttur, yüzde 45’inde Kuran’ı Kerim meali vardır ve bu evlerin yüzde 4,7’sinde Kuran’ı Kerim sürekli okunuyor. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede bu oranın yüzde 4.7 olması içler acısı bir hal.” diyen Abdullah Yıldız; Kuran’la diriliş vaktinin geldiğinin ve bunun için herkesin üzerine düşen görevleri yapması gerektiğinin altını tekrar tekrar çiziyor.


Daha birçok ilimiz Kuran’la dirilecek

2011 yılıyla başlayan seferberlik çağrısı şimdiden Kırşehir, Aksaray, Konya ve Nevşehir’de gerçekleşti. Daha birçok ilde gerçekleşecek olan “Kuranla Diriliş ve Okuma Seferberliği” siz dinleyicilerini bekliyor.

Benden duymuş olmayın Hocalarımızın, biz konferansa iştirak eden dinleyiciler için hazırladıkları hoş sürprizler de var.

Hatice Tüfekci
    Puanlama sonucu puan (2,6)
    1     2     3     4     5    

Toplam (643) oy kullanilmis.

Yazar: Hatice TÜFEKÇİ
Tarih: 6.01.2012 06:44:35
Okunma : 5832

Toplam (0) yorum yapilmis.
 
 isim      mail (gizli kalacaktır)

Beni Hatırla
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış.

© 2011 Copyright Hatice Tüfekçi