Ana Sayfa Blog Yazı detayları
Amerika'dan Furkan'ın babasına!Bookmark and Share
Genç Şehidimize Amerikalı Müslümanlar Derneğinden ödül verildi.
Gazze için yola çıkan Mavi Marmara gemisinde 5 kurşunla şehit olan 19 yaşındaki Furkan Doğan kardeşimize Amerikalı Müslümanlar Derneği “2011 Kudüs Ödülü”nü verdi. Ödülü, Kıymettar Şehit babası Ahmet Doğan ağabeyimiz aldı.

Dava için sabır dolu dualar bekliyor…

Ahmet Doğan ağabeyimle görüştüğüm telefon konuşmasında; İlk günkü acıyı ailecek yaşadıklarını, Değerli Nimet ablamızın gün geçtikçe tazelenen acıları için sabır dolu dualarınıza çok ihtiyacımız var diyen Ahmet ağabeyim, kısa süre sonra Şehit Furkan için hazırlanan bir törene katılacağını da söylemişti. Ayrıca Furkan Doğan’ı öldüren, öldürmesi için talimat verenlere karşı da “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözüne istinaden ABD’de dava açacağının da altını çizerek, bizlerden dava için dua etmemizi istedi.

2011 Kudüs Ödülü genç şehide

Amerikalı Müslümanlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Hatem Bazian’nın yaptığı konuşma ile başlayan törenin onur konuğu ise Genç Şehit Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan ağabeyimizdi. Müslümanlar Derneğinin gün geçtikçe büyüdüğüne, güzel adımlarla ilerlediğine vurgu yapan ağabeyimiz; sıra ödülü almaya gelince gözyaşlarını tutamadı. Büyük bir üzüntü ile dillendiremediği acısına salonda bulunan misafirler de ortak oldu. Ahmet Doğan Ağabeyimiz aldığı ödülle onur duyduğunu ve davamız için ne gerekiyorsa yapacağını da vurguladı.

AMP’den Türklere teşekkür…

Amerika Müslümanlar Derneğinin ilk isimlerden olan Hamza Yusuf Hanson, Ahmet Doğan ağabeyimize verilen ödülün akabinde, gençler üzerine konuştu. Şehit Furkan Doğan’ın örnek yaşayışı ile birçok gence önder olacağından da bahsetti. Ayrıca Abdülhamit Hanın sultanlığından, Tayyip Erdoğan başbakanlığından, Türklerin Osmanlı ruhunu koruduğunu vurgulayan dernek üyeleri, dünya Müslümanlarına müteşekkir olduklarını da söylediler.Hatice Tüfekcihttp://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=5733    Puanlama sonucu puan (2,7)
    1     2     3     4     5    

Toplam (545) oy kullanilmis.

Yazar: Hatice TÜFEKÇİ
Tarih: 6.01.2012 06:34:25
Okunma : 5666

Toplam (0) yorum yapilmis.
 
 isim      mail (gizli kalacaktır)

Beni Hatırla
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış.

© 2011 Copyright Hatice Tüfekçi